Detta jobb går inte längre att söka
Men kolla in våra andra jobb istället!
Är du ekonom som har erfarenhet inom utländska bolag? Just nu söker TNG en redovisningsekonom till ett företag i Göteborg
Är du en noggrann person som trivs att arbeta i en bred roll? Har du tidigare erfarenhet från arbete med redovisning och utländska bolag? Som redovisningsekonom kommer du arbeta i en varierande roll med övergripande ansvar för ekonomin. Välkommen med din ansökan!
Ditt anställningserbjudande
Hos oss på TNG blir du en betydelsefull medarbetare som gör skillnad – oavsett om du arbetar på ett av våra kontor eller som konsult hos en av våra kunder. Som konsult är du faktiskt extra betydelsefull, för det är du som träffar våra uppdragsgivare varje dag. Vi tycker därför att det är viktigt att du har en trygg anställning med kollektivavtal via Unionen, schyssta anställningsvillkor, rätt lön, försäkringar, tjänstepension och semester. Liksom friskvårdsbidrag och företagshälsovård.
Hos oss kommer du:
Dina arbetsuppgifter
Som redovisningsekonom kommer dina huvudsakliga arbetsuppgifter bestå av att sköta den löpande redovisningen med tillhörande rapportering. Det kan exempelvis innebära:
Värt att veta
Du kommer komma till ett Greentech bolag och med ett team i Göteborg. Detta är ett deltids uppdrag och sträcker sig minst tre månader framöver.
Våra förväntningar
För att lyckas som redovisningskonsult behöver du: